Haber

Adana’da dere yatağında cesedi bulunan gencin arkadaşı ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak.

Adana’da cenazesi sazlıklarda bulunan gencin öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan sanık hakkında “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Seyhan ilçesine bağlı Yenidam Mahallesi’nde 13 Eylül 2022’de dere yatağında Ömer Başdaş’ın (19) sazlıktaki cesedinin bulunmasıyla ilgili olarak tutuklanan Hüseyin S. (24) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. .

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Başdaş’ın olay günü Hüseyin S’nin öldürülmeden önceki ağabeyine ait elektrikli bisikletle evine gittiği ifade edildi. ortak dost AA da oradaydı.

İddianamede, Hüseyin S’nin Başdaş ile eski sevgilisiyle evinde görüştüğü iddiasıyla tartıştığı, ardından maktulle ilgili olarak silahını alarak motosikletle birlikte evden ayrıldığı belirtildi.

Bir süre sonra sanık Hüseyin S’nin, maktul Başdaş’ı üzerinde kan lekeleri olmasına rağmen yanında olmadan evine döndüğü ve bir gün sonra arkadaşı AA’ya Ömer Başdaş’ı öldürdüğünü söylediği kaydedildi.

İddianamede sanık. Antalya’nın Alanya ilçesinde, kurbanı ıssız bir yere götürdüğü için eylem planladığı belirtilen yerde yakalandığı belirtilirken, Başdaş’ın vücudundan çıkan kurşunun kendisine ait tabancadan ateşlendiği belirlendi. sanığa. “taşımak veya bulundurmak” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

Gözaltına alınan zanlının yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Geçen yıl 13 Eylül 2022’de Yenidam İlçesi’ndeki sazlık alanda ceset görenlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından kanaldan çıkarılan kısmen çürümüş ceset, kimlik tespiti ve otopsi yapılmak üzere Adana Tabip Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedin Ömer Başdaş’a ait olduğu ve maktulün arkadaşı Hüseyin S.’nin 15 Eylül’de çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu