Teknoloji

Kanada Devlet Çalışanları İçin TikTok’u Yasakladı

Son dönemlerde dünyanın en çok tanınan sosyal ağlarının ortasında yer alan Çin kökenli. TikTok çeşitli kesimler tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştır. Örneğin ABD. Hatırlayanlar olacaktır; ABD hükümeti, TikTok’un Çin’e bilgi aktardığını ve ulusal güvenlik sorunlarını artırdığını yalanladı. Kamu kurumlarında kullanılan Akıllı telefonlara yüklemek yasaktı. Benzer bir hamle de bugün Kanada’dan geldi.

Kanada hükümeti, TikTok’un hükümetle ilgili akıllı telefonlara yüklenmesini şart koşuyor yasaklandı . Kanada Başbakanı Justin Trudeau yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bu bizim ilk adımımız olacak ama daha fazla adım atmamıza gerek kalmayabilir.” terimlerini kullanırken, TikTok yönetimi cevap gecikmedi.

ABD, Kanada, Avrupa Birliği ve daha fazlası…

TikTok yasağının en azından hükümetler bazında kademeli olarak yayıldığını belirtmekte fayda var. Sadece ABD ve Kanada değil, Avrupa Birliği hükümete bağlı telefonlarda TikTok kullanımını da yasakladı. Ayrıca öncelikle Hindistan Endonezya ve Bangladeş gibi Asya ülkeleri TikTok’u tamamen yasakladı. Önümüzdeki dönemlerde yasakların daha fazla ülkeye yayılması kimseyi şaşırtmayacak. Bu ortada; Türkiye’nin şu anda TikTok ile ilgili bir karar vermedibelirteyim.

Peki TikTok ne diyor?

Devlet yetkilileriyle görüşmeyi ve Kanadalıların mahremiyetini ve güvenliğini nasıl koruduğumuzu açıklamayı her zaman isteriz, ancak durum böyle değil. TikTok’u HedeflemeOrtak bir amaca hizmet etmez.Formda konuşan TikTok sözcüsü, Kanada’nın neden yasak getirdiğini açıkladı. anlamıyorlarbelirtilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu