Haber

İsrail Gazze’ye Saldırısında Türk Dostluk Hastanesini Vurdu

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sırasında “Türk Dostluk Hastanesi”nin vurulduğunu duyurdu.

Kaynak:https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/s…

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ni bombalamasının, Gazze Şeridi’nde kanser hastalarına hizmet veren tek “Türk Dostluk Hastanesi”nin de hasara yol açtığını duyurdu. Hastanenin genel müdürü Sobhi Skaik tarafından yapılan ve bakanlığın Facebook’ta yayınladığı basın açıklamasında, İsrail ordusunun defalarca hastane çevresini hedef aldığı belirtildi.

El Cezire’de yer alan habere göre Sobhi Skaik, “Gazze Şeridi’nde kanser hastalarına yönelik tek Türk Dostluk Hastanesi, çevresinin defalarca hedef alınması sonucu ağır hasar gördü. Saldırı nedeniyle kanser hastaları ve sağlık çalışanları panik içinde. İşgalin kanser hastalarını mağdur ettiğini belirterek, “Onların acılarını arttırıp onları ilaçtan ve tedavi için yurt dışına seyahat etme imkanından mahrum bırakmakla kalmadı, şimdi de hastane çevresini hedef alarak hayatlarını tehlikeye attı” dedi.

Skaik, “İşgalciler, Türk halkının Filistin halkına olan sevgisinin bir parçasını temsil eden bu yapıyı tüm vahşeti ile yok etmek istiyor.” Türkiye’ye seslenen Skaik, “İsrail’in bu çılgınlığını durdurmaya ve Gazze Şeridi’ndeki kanser hastalarının bakımında değerli bir dönüşüm yaratan hastaneyi korumaya” davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu