Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa’da konuştu.

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Merak etmeyin Türkiye’yi bu felaketten biz kurtaracağız. Taşra Partisi’nde bu kadrolar var. Taşra Partisi Genel Başkanı’nın siyasi tecrübesi bunun için yeterli” dedi. söz konusu.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde esnafı ziyaret eden İnce, vatandaşlarla görüştü.

İnce, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Ne Cumhuriyet ne Millet tek yol Vatandır” söylemlerinin boşa çıkmadığını belirtti. 6’lı tabloyu eleştiren İnce, “Sayın Davutoğlu’nu izliyorum. Genel başkanlar imza atacak. Sekreter arıyorlar. Bu şekilde mi başkan olacaklar? Yüzde 50 artı 1 yüzde 0.5 alan partinin genel başkanına soracak: ‘Ben burada kimi genel müdür yapacağım? Burada kimi yönetim kurulu üyesi yapacağım?’ İmzalayacak, kabul edecek, hayretle izliyorum.” ifadeleri kullandı.

İnce, cumhurbaşkanı adayı seçim sürecine de “altılı masa” ile değinerek şunları söyledi:

“Aday bulma konusunda neden bu kadar endişeleniyorlar anlamıyorum. Mesela 2018’de İYİ Parti bugün olduğundan daha zayıf durumdaydı, o dönem CHP’ye muhtaçtı. CHP 15 verdi. YETER Partisi’ne milletvekili.Hatırlayın o günleri… 15 milletvekili vermesine rağmen Sayın Kılıçdaroğlu, Akşener Bey’e “Biz size 15 milletvekili vereceğiz ama Muharrem İnce’yi desteklemelisiniz” demedi. Hatta Akşener Bey’in aday olmasını önerdi. Eğer bunu istiyorsa. Artık kendisi mi, “Herkes bana destek vermeli.” Kazanmak istiyor. O zaman neden istemedin? Aslında kabul etme şansları çok yüksekti çünkü 15 milletvekiline ihtiyaçları vardı. 2018’de kazanmak istemiyormuşsun gibi mi? Muharrem İnce kaybedsin diye mi böyle planladınız? hayretle izliyorum. Ama merak etmeyin Türkiye, “Biz bu beladan kurtulacağız. Vatan Partisi’nin bu takımları var. Vatan Partisi Genel Başkanı’nın siyasi tecrübesi bunun için yeterli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu