Haber

Uluslararası öğrencilerden Karabük’teki depremzedelere 150 bin liralık yardım

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) öğrenim gören uluslararası öğrenciler, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için 150 bin lira yardım topladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, KBÜ Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) öğrenim gören yaklaşık 1800 öğrencinin AFAD’a yardım için 150 bin lira topladığı belirtildi.

Kazakistanlı öğrenci Akniyet Bolatkyzy, depremlerden dolayı üzgün olduğunu ifade ederek, “Türk halkı için çok endişelendik. İlk duyduğumuzda çok üzüldük. Allah tüm yaralılara şifa versin. Allah’tan rahmet diliyoruz. .” ifadesini kullandı.

Kazakistanlı öğrenci Aruzhan Kuanbayeva, kendi ülkesinde hiç böyle bir deprem görmediğini ifade ederek, “Sosyal medyada depremi görünce orada yaşayanlar için çok üzüldüm. Allah yardımcısı olsun. Aileler evsiz kaldı, Çocuklar annesiz babasız kaldı, çok üzgünüz.” açıklama yaptı

Mısırlı Moamed Elnady, “Allah onlara yardım etsin. Onlar da bizim ailemiz, onlara yardım etmeliyiz. Umarım bir daha böyle bir şey olmaz.” Şeklinde duygularını dile getirdi.

Uluslararası öğrenciler depremzedelere yardıma davet edildi.

haberyenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu