Haber

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy’dan MERNİS açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Merkezi Nüfus Yönetim Sistemi’nden (MERNİS) “veri sızdırıldığı” iddialarına ilişkin, “MERNİS altyapısında olmayan bazı sorgulama bilgilerinin MERNİS bilgileriymiş gibi sunulması, MERNİS’e saygısızlıktır” sistem ve çaba.” söz konusu.

Ersoy, sosyal medya hesabından CHP İzmir Bakan Yardımcısı Murat’ın MERNİS verilerinin sızdırıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamada, “Yine milletin kendisine verdiği vekaleti olağan FETÖ taktikleri ile milletin kafasını karıştırmak, devlete ve kurumlara olan güveni sarsmak için kullanarak her gün yeni bir yalan ortaya koyuyor. enerjisini doğru bilgiye ulaşmak için harcayan bir milletvekili olabilir.” MERNİS’in kapalı devre, internet ortamına kapalı bir sistem olduğunu ifade eden Ersoy, her yıl farklı bağımsız şirketlerin düzenli olarak sızma testleri yaptığını kaydetti.

“Şikayetçiyiz”

Şimdiye kadar yapılan sızma testlerinde güvenlik sistemlerinin çok uygun olduğunu bildirdiği bilgisini veren Ersoy, bilgi sızıntısında rastgele bir zafiyet olmadığını ve MERNİS’in dünyadaki en güvenilir sistemlerden biri olduğunu belirtti.

Ersoy yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“MERNİS altyapısında olmayan bazı sorgulama bilgilerinin MERNİS bilgisiymiş gibi sunulması sisteme ve verilen emeğe saygısızlıktır. Bu tür dezenformasyon bilgilerini kasten yayan kişiyi kınıyor ve hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu