Haber

Fransa Büyükelçiliği, Ankara ve İstanbul’daki “bayrak yarışını” Türk halkına ithaf edecek

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, elçiliklerinin 14 Mart’ta Ankara ve İstanbul’da yarışlar düzenleyerek “Terre de Jeux2024 Bayrak Yarışı”na katılacaklarını ve bu yarışları dayanışma vaadi olarak Türk halkına adayacaklarını bildirdi. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle. bildirildi.

Büyükelçi Magro’nun Türkiye manzaralı “Terre de Jeux2024 Bayrak Yarışı”na ilişkin açıklaması Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından yayınlandı.

Üzerinde Türkiye ve Fransa bayrakları bulunan “dayanışma” yazılı tişörtü giyen Magro, Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul İstanbul Başkonsolosluğunun da terre de Jeux2024 Bayrak Yarışı’na katılacağını söyledi. “2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları”na 500 gün kala 14 Mart’ta 5 kıtada yapılacak. belirtilmiş.

Magro yaptığı açıklamada, “Büyükelçilik olarak Türkiye’de söz konusu bayrak yarışını birkaç hafta önce meydana gelen deprem felaketinden etkilenen Türk dostlarımıza dayanışmamızın bir ifadesi olarak ithaf edeceğiz. Geçmiş olsun. , Hindi.” sözlerini kullandı.

yahsihan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu