Teknoloji

Dosyalar Artık Windows 11 Üzerinde Çalışan Android Uygulamalarına Aktarılabilir!

2021’de Microsoft büyük bir yenilik yaparak Android uygulamalarının Windows 11’de çalıştırılmasına izin verdi. Amazon Appstore aracılığıylaHer geçen gün ilerleyen bu hizmet günümüzde uzun süredir arzu edilen bir özellik kazanmıştır.

Android uygulamalarına Amazon Appstore üzerinden erişmemizi sağlayan temel sistem olan Windows Subsystem yeni bir güncelleme aldı. dosya aktarım özelliği anladım. Windows Insider kullanıcıları için yeni güncelleme yayınlandı.

Artık belgeleri Windows’ta Android uygulamalarına aktarmak mümkün!

Android için Windows Alt Sisteminin yeniliği ile Windows 11 kullanıcıları Dokümanlar ve Fotoğraflar gibi kullanıcı belgelerini Amazon Appstore’dan bilgisayarlarına indirebilir. Android uygulamalarına aktarabilecektir.

Bu sayede belgeler doğrudan Windows üzerinden fotoğraf ve resim düzenleme uygulamaları gibi uygulamalara aktarılabilmekte ve sosyal medya platformlarının Android uygulamalarında Windows üzerinden sürükle bırak ile paylaşımlar paylaşılabilmektedir.

Tabii ki, her belgeye erişilemeyecek:

Microsoft, güvenlik nedeniyle uygulamalar tarafından yalnızca bazı belgelerin görüntülenmesine izin verecektir. Program Dosyaları, bilgisayara bağlı diğer sürücüler, AppData ve saklanan belgeler ve “.exe” uzantılı yürütülebilir belgeler, uygulamalar tarafından görülmeyecektir.

Maalesef Türkiye’deki kullanıcılar için kötü bir haberimiz var:

Özelliğin yakın zamanda tüm Windows kullanıcıları için çıkması beklenirken Amazon Appstore ülkemizde bulunmadığı için bu özellik aslında bizde. Türkiye’de yaşayanlara faydası olmayacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu